3. Etapa

2018   Ostrava – Sebranice 228 km

Vzpomínka na akci:

Rok se s rokem sešel a Bosco run je tu opět ve stejném duchu jako již dva ročníky předešlé. Kdo sledoval dění, samotné výkony nebo četl reportáž v minulé sezóně, ví, že se jedná o ultra dlouhý závod družstev. Každé družstvo, které má pět až deset členů funguje jako štafeta předávající si vlaječku s logem závodu. Vždy jeden běží a zbytek teamu ho doprovází autem. Počty členů v družstvech a součet naběhaných kilometrů pro každého jednotlivce se tedy liší, ale všichni mají jedno společné – běží k uctění památky Dona Bosca.

Letošní etapa nás lákala z Ostravy do Sebranic. Jsem si jistá, že všechna družstva měla z distance 228 kilometrů náležitý respekt. Přibližně 5000 metrů výškových bylo výživným bonusem. V pátek odpoledne 17. srpna 2018 odstartovala družstva ze střediska v Ostravě. Družstvo Heart Outsiders se potýkalo již od startu s komplikací v podobě zpoždění jednoho člena. Za světla bylo předáno pouze několik prvních etap. Běžci opatřeni reflexními prvky a zahaleni tmou pociťovali (mimo fyzické únavy a spánkového deficitu) rezervy ve své orientaci nebo naopak výhody mobilní navigační aplikace. Já osobně jsem krom již uvedeného nad ránem cítila i pocit úlevy a radost z přicházejícího dne.

Support tým očekával první závodníky v cíli na sebranické faře již v sobotu odpoledne. Cílovou páskou proběhl vítězně tým „4ák běží“ v úctyhodném čase 22 h 03 min. Na druhém místě dokončil závod tým „Adam už to doběhne“ v čase 23 h 24 min. A letošní etapu uzavřel tým Heart Outsiders v neméně pěkném čase 26 h 31 min.

Vyhlášení plynule přešlo v občerstvení a osvěžení u táborového ohně. Obrovské díky patří organizačnímu a support týmu a všem ostatním pomocníkům. Dík také patří řadě sponzorů a především pohostinné sebranické faře.

 

Za rok na shledanou!

Markéta Hronová